• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • сторінка для батьків

Сторінка для батьків.

Правила прийому дітей до дошкільного закладу. Прийом дітей у ДНЗ здійснюється керівником закладу протягом календарного року на підставі:

- заяви батьків,або осіб, які їх замінюють;

- медичної довідки про стан здоров"я дитини;

- ксерокопії форми щеплення 063\0,завіреної лікарем;

-свідоцтва про народження дитини.

За дитиною зберігається місце в ДНЗ у разі:

- хвороби дитини;

-карантину;

- санаторного лікування ;

- на час відпустки батьків;

- у літній оздоровчий період на 75 днів.

Відрахування дитини з ДНЗ здійснюється6

- за бажанням батьків;

-на підставі медичного висновку про стан здоров"я дитини, що виключає можливість перебування в ДНЗ;

- у разі несплати без поважних причин батьками плати за харчування дитини.

Адміністрація ДНЗ повинна письмово повідомити батьків про відрахування не менше,як за 10 календарних днів.

/Files/photogallery/732/IMG_8396.JPG

/Files/photogallery/732/IMG_8397.JPG

Консультація для батьків.

Патріотичне виховання дошкільнят

Дитинство – час незабутніх переживань, яскравих вражень, які довго зберігаються в пам'яті людини і стають органічною частиною її духовного світу, що пов'язує з рідною домівкою, місцями , де вона народилася і зросла. Дошкільний вік є сприятливим періодом для розвитку патріотичних почуттів. Патріотичне почуття це переживання, з яких у майбутньому виросте громадянська позиція особистості, її людська та національна гідність. У дитинстві вони виявляються в любові до рідної оселі, селища, в якому народилися, рідної землі, шанобливому ставленні до культури своєї родини , мови. Дошкільник тільки починає осягати ці складні почуття і його не можна квапити. Патріотичні почуття дошкільників формуються в процесі спілкування з оточуючим середовищем людьми, виконання з ними спільної діяльності. Вони спрямовані на розкриття і формування спільно людських моральних якостей особистості: любов, гідність, вірність, відданість батькам, залучення до джерел національної культури, збереження природи рідного краю. Саме тому робота з патріотичного виховання охоплює цілий комплекс завдань,серед яких патріотичними є :

· Виховання в дитини любові і почуття причетності до своєї сім"ї, до дитячого садка,вулиці,міста;

· Формування бережливого ставлення до природи рідного краю;

· Формування толерантності, почуття поваги до інших людей;

· Формування поваги до моральних цінностей, традицій, звичаїв, культури рідного народу;

· Ознайомлення дітей із символами держави.

Патріотизм кожної дитини починається з рідної домівки, домашнього вогнища. Із знання свого родоводу починається свідоме життя людини. Усіх членів сім'ї завжди об’єднував живильний родинний вогник. Від матері до доньки передавалися старанно вишиті рушники, сорочки. Від батька до сина – земля, любов до неї, вміння відчувати її біль, чути її голос. Тут, біля родинного вогнища вчили поважати свій рід, бути добрими і чуйними. Неньчина колискова пісня та її ніжне слово, мовлене рідною мовою, батькова мудра настанова та наука, бабусині казочки та дідусеві легенди, родинні традиції та звичаї - з усього цього виростає патріотизм. Бо все це глибоко западає в душу і ніколи не забувається. «З родини йде життя людини», « Без сім"ї немає щастя на землі» - саме так говорить народна мудрість про родину. Саме в родині закладаються засади патріотично – моральної та національної свідомості: в ході щоденного життя, в його радостях і смутку зароджується взаємоповага між людьми, любов, симпатія. При цьому важливо,щоб дитина навчилася не тільки брати, але й віддавати любов,турбуватися про рідних з дитинства ,бути уважною до близьких людей. Виховний вплив батьків на дітей постійний. Вони впливають навіть тоді, коли нічого не роблять спеціально – просто своїми вчинками, прикладом, висловлюваннями тощо. Наслідуючи батьків, як найближчих і найбільш авторитетних людей, дитина засвоює норми поведінки, ставлення до природи, до людей, що оточують, до рідного селища Велике значення в патріотичному вихованні дошкільнят мають традиції та звичаї сім"ї. Потрібно, щоб діти пам'ятали в дошкільному віці, звичайно, з допомогою дорослих, про дні народження батька та матері, сестер та братів, бабусь та дідусів, своїх товаришів, не забували про подарунки для них. Добре, коли діти дарять те, що зроблено своїми руками. А головне свято - день народження самої дитини. Як не складно про це говорити, але дитячі свята, дорослі частіше створюють для себе. У дорослих свої інтереси, бесіди. Дітям на такому святі не цікаво і сумно: ніхто не пам'ятає про винуватця свята. Його залишають за спільним столом, він стає свідком дорослих розмов, нерідко долучається до них. Щоб звернути увагу на себе, дитина робить не завжди продумані вчинки. Дорослі роблять вигляд, що це весело, чекають від нього нових «подвигів».Дитина звикає бути центром уваги, що виховує в ньому нескромність та розв'язаність. Про таке свято розповідає вірш С.Михалкова « Бідний Костя»

Если вдруг приходят гости

В дом на праздничный пирог,

Мама с папой просят Костю:

«Спой, пожалуйста, сынок! »

Начинает Костя мяться,

Дуться, хныкать и сопеть.

И не трудно догадаться:

Мальчуган не хочет петь.

«Пой! – настаивает мама, -

Только стой на стуле прямо! »

Папа шепчет: «Константин,

Спой куплетик! Хоть один! »

От досады и от злости

Все кипит в груди у Кости.

Он, кряхтя, на стул встает,

С отвращением поет.

А поен он, как не странно,

Серенаду Дон – Жуана,

Что запомнилась ему

Неизвестно почему.

Гости хлопают в ладоши:

«Ах, певец какой хороший! »

Кто – то просит: «Ты, малыш,

Лучше спой «Шумел камыш… »

За столом смеются гости,

И никто не скажет: «Бросьте!

Перестаньте приставать,

Малышу пора в кровать».

Кожна людина з великою Любов'ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилась, де промайнуло її босоноге дитинство з дивосвітом-казкою у затишній батьківській оселі. І в останню мить свого життя людина прагне хоча б думкою повернутись долдому, до рідних місць. Перед її очима промайне те, що вона побачила, полюбила всією душею в ранньому дитинстві. Клаптик землі, на якому ростуть ось ці берези, далеку дорогу за селом, рідне селище. Розквітле, уквітчане… Оксамито-темними стрічками стеляться городи, подвіря й будинки потопають у сніжно-білій, незаймано-чистій заметілі вишневого квітування. Ніколи в житті не забути це озеро з його мальовничими берегами, ліси, поля, луки. Ніколи в житті не забути ці липки, посаджені тобою ще маленьким. Вони росли разом з тобою, сумуючі проводжали тебе в далеку дорогу життя і радісно зустрічали, коли ти знову повертався додому. І сонце світить в рідному краї ніби веселіше, і пташки співають голосніше, і небокрай голубіший. Без любові до рідного краю, до української мови, української пісні, до національних звичаїв неможливе життя людини. І вам, батькам необхідно навчити всього цього своїх малюків. Ознайомтеся з матеріалами (легендами, оповіданнями, нарисами) нашого селищного краєзнавця, еколога Чайки Петра Васильовича, з його книгою «Вороніж над Осотою», з працями Пантелеймона Куліша.. Ознайомтесь з фольклорно-ентографічними та краєзнавчими нарисами Івана Абрамова «З історії та культури селища Вороніж». Навчаючи дітей любити своє селище,природу рідного краю прагніть покати їх велич, красу. Мандруйте з дітьми лісовою зоною, так званою «Дубиною» (саме завдяки П.В.Чайці була призупинена вирубка цього масиву а з 1980 року це Державний ботанічний заповідник місцевого значення) луками, полями, до річки Осоти. Милуючись красою довкілля наголошуйте на тому, що таку красу не можна чіпати, її треба відчувати. Відвідайте з дітьми історичні місця селища. Виховуйте у дітей відвагу, стійкість, розповідайте про героїзм людей в роки Великої Вітчизняної війни, про подвиги українців, які і зараз боронять свою землю. Знайомте дітей з державними символами України (прапор, герб, гімн). Ознайомлюючи дітей з національними символами України (калина, верба, барвінок, соняшник, вишня) не тільки показуйте їх дітям, а також розповідайте про них легенди, вірші. Виростіть своїх дітей патріотами своєї Батьківщини.

/Files/photogallery/732/IMG_8395.JPG

Консультація для батьків.

Вперше до дитсадка.

Прихід у дитячий садок – перший серйозний етап соціального життя дитини. Досі вона спілкувалася тільки з членами родини, приятелями, сусідами або з тим, кого дорослі запрошували у дім. І от – багато незнайомих облич, нова обстановка… У дитячому садку працюють досвідчені, кваліфіковані вихователі, які зуміють ввести ваше маля в колектив, адаптувати його до нових умов. В принципі, якщо мати за певних обставин змушена буде залишити дитину на цілий день – великої біди не станеться. Проте, краще, звичайно, поступове звикання

Різноманітні іграшки, можливість гратися з іншими дітьми швидко зацікавлюють, і вони звикають до дитячого садка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними. А для цього батькам дамо декілька порад

· Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її= до самостійності. В колективі добре закріплюються навики самообслуговування, але закласти їх належить сім'ї, як і навички гігієни.

· Батьків часто турбує, як одягти дитин6у для дитсадка. Насамперед так, щоб їй було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухи дитини , і таким щоб малюк сам міг вільно роздягатися й одягатися. Привчіть дитину правильно застібати пальтечко, вміло поводитися зі змійкою, надягати шапку, знімати та взувати черевички. Безумовно, матері простіше самій одягти і роздягти дитину, але варто бути терплячими – нехай учиться самостійності, дорослішає.

· Дитина ще вдома привчатися вішати або акуратно складати свій одяг, давати раду іграшкам, правильно поводитися з олівцем. Щоб полегшити перебіг адаптації, заздалегідь учіть малого науки спілкування з іншими дітьми, дорослими.

· Батьки і вихователі – перші впроваджувані рідної української мови в душу і розум дитини. Якщо дорослі спілкуються з дітьми чистою українською мовою, вони обов’язково переймуть їхній стиль. Але так само вона перейме суржик, грубі висловлювання, жаргонізм. Проте самого наслідування дорослих і запам'ятовування замало для оволодіння вміння говорити правильно і красиво. Потрібна цілеспрямована робота над розвитком усного мовлення. Нехай дитина розповідає татку з мамою про те, що бачила у дворі, лісі, полі тощо привчившись правильно висловлювати свої думки і вільно розповідати про цікаві до неї події, маля в подальшому убезпечиться від комплексу «мовчальника»

· Ще один важливий аспект: дітям важливо знати потішки, вірші, пісеньки українською мовою.

· Батькам важливо знати стадії росту і розвитку дошкільників, а також їхні індивідуальні особливості. Ріст і розвиток дитини – складний процес, одним з компонентів якого є формування рухів. Кожен віковий період – це активне оволодіння дитиною новими руховими діями. На час приходу в дитсадок малюк, як правило, навчається бігати, стрибати, вилазити на висоту підлазити під предмети тощо. Втім здатність дітей на третьому році життя не однакові. По-перше, через те, що ставлення до фізкультури в різних сім’ях різне. Одні батьки дають дитині рухову волю, тоді вона природно реалізує свої можливості, інші стримують ініціативу, через що маля суттєво відстає від однолітків в дитячому садку. Ніколи не пізно надолужити втрачена, хоча для цього знадобиться не один місяць. Тому не варто записувати маля в «спортивні невдахи». Регулярні спортивні заняття в дитячому садку і вдома підтягнуть дошкільнят до належного вікового розвитку рухів, допоможуть дитині полюбити фізкультуру всерйоз і надовго.

/Files/photogallery/732/IMG_8398.JPG

10 заповідей для батьків.

1. Ніколи не приступайте до виховання в поганому настрої. Поміркуйте над такими запитаннями. Можливо, вони визначать вашу лінію поведінки стосовно дитини: де зручніше себе почуваєте: у товаристві добрих друзів чи антипатичних вам людей? Чи з великим задоволенням сприймаєте різкі, крикливі зауваження щодо вашої роботи та недоліків, чи коли про ваші недоліки говорять спокійною, врівноваженою мовою?

2. Чітко уясніть, що ви хочете від дитини, поясніть їй це, а також дізнайтеся, що думають з цього приводу ваші син чи дочка.

3. Надавайте самостійності. Виховуйте, а не контролюйте кожен крок. Не заміняйте виховання опікою.

4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте шляхи до можливого рішення. Час від часу обговорюйте з дітьми їхні правильні та хибні кроки для реалізації мети.

5. Не пропускайте моменту досягнення першого результату. Хваліть дитину за кожний вдалий крок.

6. Робіть зауваження своєчасно. Будь-яке зауваження варто робити одразу після допущеної помилки дитини.

7. Оцінюйте вчинок, а не особистість.

8. Після зауваження обов’язково торкніться дитини і дайте зрозуміти, що спів чуєте, вірите в дитину, що ви про неї доброї думки.

9. Виховувати треба поетапно, враховуючи вік дитини.

10. Будьте вимогливими, строгими, справедливими, добрими.

Зустріч батьків майбутніх першокласників з учителем школи

/Files/photogallery/732/ремонт праздник 065.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1120

Коментарi

 • CarImpern

  2018-02-04 10:01:33

  Propecia Coste Farmacia [url=http://cialiorder.com]online pharmacy[/url] Buy Isotretinoin North Ayrshire Duracion Levitra...

 • CarImpern

  2018-01-27 19:46:14

  Viagra Udito Pay With Check By Phone [url=http://brandciali.com]generic cialis[/url] Buy Synthroid Online No Prescriptionbuy Tadacip 20 Levitra Mit Viagra Kombinieren Dieta Propecia...